o przyznanie środków rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców.
Wnioski przyjmowane będą w okresie od 04.09.2024 r. do 06.09.2024 r.
Informujemy, iż decyzją Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy otrzymał limit środków rezerwy w wysokości 200.000,00 zł
(słownie: dwieście tysięcy złotych) na działania związane z kształceniem ustawicznym. Wyżej wymienione środki winny być wydatkowane zgodne z ustalonymi przez Radę Rynku Pracy priorytetami wydatkowania środków rezerwy KFS w 2024 r.
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy zaprasza wszystkich Pracodawców zainteresowanych dofinansowaniem kształcenia ustawicznego pracowników
i pracodawców do składania wniosków.
Pracodawcy zainteresowani powyższym wsparciem, składają wniosek
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy, jeżeli jest on urzędem właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.
Wnioski będą rozpatrywane wg kolejności złożenia.
Kompletne wnioski należy składać do Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy, pok. 302 (Sekretariat) w okresie od 04.09.2024r. do 06.09.2024r.
Kontakt telefoniczny 71 306 74 60.
Najpóźniej w terminie 30 dni od dnia zakończenia naboru Urząd poinformuje pracodawcę o sposobie jego rozpatrzenia.
UWAGA !!!
Na każdą wnioskowaną formę wsparcianależy złożyć osobny kompletny wniosek, który powinien być spięty w sposób trwały (np.w skoroszycie, wszystkie strony spięte i ponumerowane) wypełniony czytelnie i jednostronnie, powinien być złożony w terminie co najmniej 30 dni przed planowanym rozpoczęciem kształcenia ustawicznego ponieważ umowa może zostać zawarta tylkona działania, które jeszcze się nie rozpoczęły. Brak podpisu osoby upoważnionej na wniosku jest równoznaczne z jego niezłożeniem, co powoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia.
Za datę złożenia Wniosku uznaje się datę jego wpływu do sekretariatu urzędu.
W związku z powyższym wsparcie ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego przyznawane będzie pracodawcom, których wnioski będą spełniały wymagania określone przynajmniej w jednym z przyjętych priorytetów:
A. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
B. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
C. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
D. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
OBSZAR/BRANŻA | PKD 2007 PRACODAWCY |
Budownictwo | Sekcja F kody od 41 do 43 |
Transport i gospodarka magazynowa | Sekcja H kody od 49 do 52 |
Działalność rachunkowo-księgowa | Sekcja M kod 69.20 |
Edukacja, opieka | Sekcja P kod 85 , Sekcja Q 86.10Z, 86.90A oraz kody od 87 do 88 |
UWAGA
Urząd Pracy nie będzie brał pod uwagę pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie.
W związku z dużym zainteresowaniem uzyskania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego wprowadza się dodatkowo:
- Ograniczenie dofinansowania nie więcej jednak niż do wysokości 200% przeciętnego wynagrodzenia na jednego uczestnika.
- Ograniczenie maksymalnie do jednej formy wsparcia na osobę objętą kształceniem ustawicznym.
- Ograniczenie limitu środków na jednego pracodawcę w wysokości nieprzekraczającej:
- dla mikroprzedsiębiorców– 30 tys. złotych,
- dla małych przedsiębiorców – 50 tys. złotych,
- dla średnich /dużych przedsiębiorców – 70 tys. złotych,
Załączniki (dokumenty) wymagane do wniosku :
- Informacja instytucji szkoleniowej o szkoleniu - program kształcenia ustawicznego – załącznik nr 3 do wniosku.
- Zakres egzaminu–załącznik nr 4 do wniosku.
- Wzór dokumentu potwierdzającego kompetencje nabyte przez uczestnika/ uczestników,wystawionego przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego.
- Formularz informacji przedstawiany przy ubieganiu się o „pomoc
de minimis"– załącznik nr 1 do wniosku - Formularz b informacji przedstawiany przy ubieganiu się o pomoc
de minimis" w rolnictwie i rybołówstwie –załącznik nr 2 do wniosku. - Kopię dokumentu potwierdzającego oznaczenie formy prawnej prowadzonej działalności – w przypadku braku wpisu do KRS lub CEiDG.
W sytuacji, gdy wnioskodawcą jest spółka cywilna należy dostarczyć kopię umowy spółki. W przypadku stowarzyszenia, fundacji czy spółdzielni – statut, lub inne dokumenty (właściwe np. dla jednostek budżetowych, szkół, przedszkoli).