Nabór na szkolenie MAŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy
Informujemy, że z powodów zdrowotnych
Filia Powiatowego Urzędu Pracy w Żmigrodzie będzie nieczynna od dnia 10 lutego 2025 r. do odwołania.
W sprawie rejestracji zapraszamy do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy mieszczącej się w Trzebnicy przy ul. Kościuszki 10.
W sprawie wyznaczonych wizyt prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonu: 71 387-05-65 lub 71 306-74-30.
Za utrudnienia przepraszamy.
WOLNE MIEJSCA STAŻOWE:
Przypominamy Pracodawcom o obowiązku składania powiadomień o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy na stronie internetowej www.praca.gov.pl
Zgodnie z ustawą o pomocy obywatelom Ukrainy pracodawca ma 7 dni na dopełnienie tego obowiązku.
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy uprzejmie informuje, że nabór na szkolenie „MAŁEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI" zostanie przeprowadzony w okresie od 27.01.2025 r. do 31.01.2025r. Przewidywane jest zakwalifikowanie w obecnym naborze do 36 osób, dla których szkolenia zostaną przeprowadzone w 3 grupach w lutym i marcu br. Składanie wniosków o dotację nastąpi bezpośrednio po ukończeniu szkolenia. Kolejne nabory zaplanowane są w kwietniu i wrześniu br.
Czas trwania szkolenia: 35 godzin tj. 5dni roboczych, w godzinach między 8.00 - 16.00, średnio po 7 godzin zegarowych
Sposób postępowania przy kwalifikacji na szkolenie Małej przedsiębiorczości
- Przygotowanie wypełnionych dokumentów:
- Zgłoszenie na szkolenie
- Ankieta kwalifikacyjna
Dodatkowo mogą być dołączone kopie listów intencyjnych, umów przedwstępnych
o zamiarze współpracy, inne przedmioty obrazujące planowaną działalność np. fotografie, projekt, wykonana rzecz itd. oryginały proszę zachować do wniosku o dotację )
- Zgłoszenie się osoby bezrobotnej w okresie naboru do pok. 313
(III piętro) w godz. 8.00 – 14.00 do specjalisty ds. rozwoju zawodowego z wypełnionymi dokumentami celem odbycia rozmowy ( dot. planowanej działalności i szkolenia), po której nastąpi skierowanie na rozmowę do doradcy zawodowego. - Rozmowa z doradcą zawodowym celem uzyskania opinii zasadności udzielenia wsparcia.
- Informacja o wynikach kwalifikacji.
na szkolenie najpóźniej do 3 marca 2024r.
Brak kontaktu ze strony urzędu oznacza niezakwalifikowanie na szkolenie. Osoby niezakwalifikowane w obecnym naborze lub poprzednich latach mogą brać udział w kolejnych naborach.
Na szkolenie będą kierowane osoby, które indywidualny plan działania mają zgodny z wnioskowanym wsparciem oraz maksymalnie spełnią wymagania do wzięcia udziału w szkoleniu i rokują szanse uzyskania dotacji, w tym przede wszystkim osoby zaangażowane i zmotywowane, które przedstawią wizje prowadzenia przyszłej działalności gospodarczej w sposób nie budzący wątpliwości, posiadające odpowiednie przygotowanie i doświadczenie zawodowe, a także posiadające stały meldunek na terenie powiatu trzebnickiego.
Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
Kryteria kwalifikacji:
- indywidualny plan działania uwzględniający udział w szkoleniu
- zapewnione miejsce zatrudnienia po ukończeniu szkolenia lub gotowość otwarcia działalności gospodarczej
- wykształcenie
- doświadczenie zawodowe
- predyspozycje psychofizyczne
- dodatkowe umiejętności
- kompetencje cyfrowe
- aktywność na rynku pracy
- motywacja do podjęcia pracy
- udział w szkoleniach w latach poprzednich
- sytuacja rodzinna i materialna
- gotowość do poniesienia kosztów przejazdu na szkolenie
- okres pozostawania bez pracy i zarejestrowania w urzędzie pracy
- status osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy tj.
1) bezrobotni do 30 roku życia,
2) długotrwale bezrobotni,
3) bezrobotni powyżej 50 roku życia,
4) bezrobotni korzystający ze świadczeń z pomocy społecznej,
5) bezrobotni posiadający co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia,
6) bezrobotni niepełnosprawni
W związku z zamiarem udzielania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczych ze środków unijnych osoby oceniane będą także pod względem spełniania warunków do udziału w projekcie, w tym wymagane będzie, by osoby do 30r.ż. posiadały poziom kompetencji cyfrowych na poziomie co najmniej dobrym.
UWAGA!
Osoby, które obecnie nie posiadają indywidualnego planu działania lub ich plan nie zawiera możliwości ubiegania się szkolenie lub dotację proszone są o kontakt telefoniczny ze swoim doradcą klienta celem ustalenia sposobu uzupełnienia formalności przed udziałem w naborze.
Wskazówki przy wypełnianiu dokumentacji ubiegając się o szkolenie:
Zanim zacznie się Pan/Pani ubiegać się o skierowanie na szkolenie bardzo ważne jest:
- zapoznać się z Zasadami przyznawania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy, zwłaszcza w zakresie zabezpieczenia dotacji i przeznaczenia środków z dotacji, żeby wiedzieć jakie warunki trzeba spełnić, żeby dotację otrzymać i na co mogą być środki przeznaczone, a na co nie.
- sprawdzić czy jest Pan/Pani gotowa przedstawić zabezpieczenie dotacji
- sprawdzić czy ma Pan/Pani indywidualny plan działania i czy obejmuje on kontakt z doradcą zawodowym, szkolenie oraz ubieganie się o środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej
- przemyśleć swoje działania związane z prowadzeniem działalności, by potem opisać je w ankiecie tak, żeby maksymalnie zobrazować swoją przyszłą działalność, by opis był konkretny, rzeczowy, zachęcający innych do współpracy,
- odpowiadać na każde pytanie jak najbardziej merytorycznie,
- nie zostawiać pytań / zagadnień bez odpowiedzi.
UWAGA! Zapisy na szkolenie przyjmujemy tylko w okresie naboru
Dokumenty składane w innym terminie niż termin naboru pozostaną bez rozpatrzenia.
RPO 2022
RPO
PO WER
RPO
PO WER
INFORMACJA DLA INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH I ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WARUNKÓW PRZEPROWADZENIA SZKOLENIA
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy zamierzając realizować wniosek osoby ubiegającej się o skierowanie na szkolenie indywidualne do wskazanej przez siebie instytucji szkoleniowej dokonuje rozeznania rynku szkoleniowego przed planowanym zleceniem usługi szkoleniowej i zaprasza instytucje szkoleniowe do składania swoich propozycji.
Obecne rozeznanie rynku szkoleniowego dotyczy szkolenia kierowcy samochodu ciężarowego - Prawo jazdy kat. C i kwalifikacja wstępna przyspieszona – przewóz rzeczy.
Szkolenie ma celu przygotować uczestnika do uzyskania uprawnienia kierowcy samochodu ciężarowego. Zakres szkolenia ma obejmować zajęcia teoretyczne, praktyczne ( jazdy ) i egzaminy w Ośrodku Ruchu Drogowego.
Liczba godzin szkolenia: nie mniej niż zgodnie z przepisami szkolenia dla uzyskania prawa jazdy i kursu kwalifikacji kierowców.
Ilość osób do przeszkolenia - 1 osoba
Termin szkolenia: przewidywany termin rozpoczęcia szkolenia - bez zbędnej zwłoki. Przewidywany termin rozpoczęcia szkolenia luty br. Osoba nie posiada jeszcze badań lekarskich i nie uzyskała profilu kandydata na kierowcę i profilu kierowcy zawodowego.
Preferowany sposób realizacji szkolenia: zajęcia teoretyczne stacjonarne, dni robocze od poniedziałku do piątku.
W koszcie szkolenia nie należy ujmować kosztów badań lekarskich. W koszcie szkolenie powinny być ujęte także koszty materiałów szkoleniowych przeznaczonych na własność dla uczestnika oraz koszty egzaminów państwowych w Ośrodku Ruchu Drogowego.
Program szkolenia powinien zostać przygotowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy ( Dz.U. z 2014, poz. 667 ) według załącznika do Warunków przeprowadzenia szkolenia oraz przepisami dotyczącymi kierowców. Zakres i jakość oferowanego programu powinien zostać opracowany z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach prowadzonych przez ministra właściwego do spraw pracy (dostępne na stronie internetowej https://trzebnica.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/
Zajęcia powinny być przeprowadzone przez wykładowców i instruktorów posiadających uprawnienia, wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz doświadczenie w zakresie zagadnień poruszanych na szkoleniu.
Miejsce szkolenia - jego wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia powinny być dostosowane do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
Preferowane miejsca szkolenia: Wrocław lub inne: dogodne dla uczestnika zamieszkującego na terenie powiatu trzebnickiego.
Instytucja szkoleniowa musi posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania działalności w tym wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych we właściwym Wojewódzkim Urzędzie Pracy zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 roku ( t.j. Dz.U. z 2024 roku, poz. 475 z późn.zm.) i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2014 roku, poz. 781) oraz zezwolenia na realizowanie szkoleń w zakresie szkoleń kierowców.
Warunki przeprowadzenia szkolenia i załączone do nich oświadczenia i dokumenty, muszą być podpisane przez osobę(y) upoważnioną(-e) do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku podpisywania przez inną osobę wymagane jest pełnomocnictwo.
Szkolenie będzie realizowane na podstawie umowy pisemnej. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do wykonania zamówienia bezpośrednio przez osoby wymienione w „Warunkach przeprowadzenia szkolenia"
Wybór instytucji do realizacji poszczególnych szkoleń zostanie dokonany na podstawie przekazanych „Warunków przeprowadzenia szkolenia" wraz z załącznikami ( Program szkolenia, wzór dokumentów po ukończeniu szkolenia, wzór ankiety).
Prosimy o składanie swoich propozycji wraz z dokumentami, potwierdzającymi podstawy prawne prowadzenia działalności szkoleniowej (w tym zezwolenia, atesty itp. w zakresie proponowanego szkolenia) do dnia 11.02.2025r.
Złożenie propozycji szkoleniowej nie jest jednoznaczne z podpisaniem umowy. Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy będzie się kontaktował tylko z wybraną instytucją szkoleniową.
Wartość zamówienia jest poniżej kwoty 130 000 zł. Do niniejszego postępowania nie mają zastosowania przepisy Ustawę z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024r., poz. 1320 z późn. zm. ). Wybór instytucji zostanie dokonany z zastosowaniem Zarządzenia nr 19/2022 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania zamówień publicznych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy o wartości poniżej kwoty 130 000,00 zł oraz Zarządzenia nr 8/2025 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy w sprawie wprowadzenia w życie „Kryteria wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzania szkoleń bezrobotnych i innych uprawnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy".
Złożone Warunki przeprowadzenia szkolenia będą najpierw poddane ocenie formalnej – ze względu na: kompletność oferty oraz potwierdzenie posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobowym. Następnie po porównaniu propozycji realizacji szkolenia, w tym cen dokonany zostanie wybór najkorzystniejszej oferty.
Osoba do kontaktu ze strony urzędu: Wioletta Ręboch w.reboch@pup.trzebnica.pl
INFORMACJA DLA INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH I ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WARUNKÓW PRZEPROWADZENIA SZKOLENIA
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy zamierzając realizować wniosek osoby ubiegającej się o skierowanie na szkolenie indywidualne do wskazanej przez siebie instytucji szkoleniowej dokonuje rozeznania rynku szkoleniowego przed planowanym zleceniem usługi szkoleniowej i zaprasza instytucje szkoleniowe do składania swoich propozycji.
Obecne rozeznanie rynku szkoleniowego dotyczy szkolenia kierowcy samochodu ciężarowego - Prawo jazdy kat. C i kwalifikacja wstępna przyspieszona – przewóz rzeczy.
Szkolenie ma celu przygotować uczestnika do uzyskania uprawnienia kierowcy samochodu ciężarowego. Zakres szkolenia ma obejmować zajęcia teoretyczne, praktyczne ( jazdy ) i egzaminy w Ośrodku Ruchu Drogowego.
Liczba godzin szkolenia: nie mniej niż zgodnie z przepisami szkolenia dla uzyskania prawa jazdy i kursu kwalifikacji kierowców.
Ilość osób do przeszkolenia - 1 osoba
Termin szkolenia: przewidywany termin rozpoczęcia szkolenia - bez zbędnej zwłoki. Przewidywany termin rozpoczęcia szkolenia luty br. Osoba nie posiada jeszcze badań lekarskich i nie uzyskała profilu kandydata na kierowcę i profilu kierowcy zawodowego.
Preferowany sposób realizacji szkolenia: zajęcia teoretyczne stacjonarne, dni robocze od poniedziałku do piątku.
W koszcie szkolenia nie należy ujmować kosztów badań lekarskich. W koszcie szkolenie powinny być ujęte także koszty materiałów szkoleniowych przeznaczonych na własność dla uczestnika oraz koszty egzaminów państwowych w Ośrodku Ruchu Drogowego.
Program szkolenia powinien zostać przygotowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy ( Dz.U. z 2014, poz. 667 ) według załącznika do Warunków przeprowadzenia szkolenia oraz przepisami dotyczącymi kierowców. Zakres i jakość oferowanego programu powinien zostać opracowany z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach prowadzonych przez ministra właściwego do spraw pracy (dostępne na stronie internetowej https://trzebnica.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/
Zajęcia powinny być przeprowadzone przez wykładowców i instruktorów posiadających uprawnienia, wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz doświadczenie w zakresie zagadnień poruszanych na szkoleniu.
Miejsce szkolenia - jego wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia powinny być dostosowane do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
Preferowane miejsca szkolenia: Wrocław lub inne: dogodne dla uczestnika zamieszkującego na terenie powiatu trzebnickiego.
Instytucja szkoleniowa musi posiadać aktualne uprawnienia do wykonywania działalności w tym wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych we właściwym Wojewódzkim Urzędzie Pracy zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 roku ( t.j. Dz.U. z 2024 roku, poz. 475 z późn.zm.) i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2014 roku, poz. 781) oraz zezwolenia na realizowanie szkoleń w zakresie szkoleń kierowców.
Warunki przeprowadzenia szkolenia i załączone do nich oświadczenia i dokumenty, muszą być podpisane przez osobę(y) upoważnioną(-e) do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku podpisywania przez inną osobę wymagane jest pełnomocnictwo.
Szkolenie będzie realizowane na podstawie umowy pisemnej. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do wykonania zamówienia bezpośrednio przez osoby wymienione w „Warunkach przeprowadzenia szkolenia"
Wybór instytucji do realizacji poszczególnych szkoleń zostanie dokonany na podstawie przekazanych „Warunków przeprowadzenia szkolenia" wraz z załącznikami ( Program szkolenia, wzór dokumentów po ukończeniu szkolenia, wzór ankiety).
Prosimy o składanie swoich propozycji wraz z dokumentami, potwierdzającymi podstawy prawne prowadzenia działalności szkoleniowej (w tym zezwolenia, atesty itp. w zakresie proponowanego szkolenia) do dnia 11.02.2025r.
Złożenie propozycji szkoleniowej nie jest jednoznaczne z podpisaniem umowy. Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy będzie się kontaktował tylko z wybraną instytucją szkoleniową.
Wartość zamówienia jest poniżej kwoty 130 000 zł. Do niniejszego postępowania nie mają zastosowania przepisy Ustawę z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024r., poz. 1320 z późn. zm. ). Wybór instytucji zostanie dokonany z zastosowaniem Zarządzenia nr 19/2022 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania zamówień publicznych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy o wartości poniżej kwoty 130 000,00 zł oraz Zarządzenia nr 8/2025 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy w sprawie wprowadzenia w życie „Kryteria wyboru instytucji szkoleniowych do przeprowadzania szkoleń bezrobotnych i innych uprawnionych osób w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy".
Złożone Warunki przeprowadzenia szkolenia będą najpierw poddane ocenie formalnej – ze względu na: kompletność oferty oraz potwierdzenie posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobowym. Następnie po porównaniu propozycji realizacji szkolenia, w tym cen dokonany zostanie wybór najkorzystniejszej oferty.
Osoba do kontaktu ze strony urzędu: Wioletta Ręboch w.reboch@pup.trzebnica.pl